Staże w firmie Danex

W minionym miesiącu uczniowie klasy II TE uczestniczyli w stażach, które im umożliwiła  ich firma patronacka DANEX w Rosku. Dla tej klasy to pierwsza taka możliwość spojrzenia na dorosłe życie. Na staże udawało się po dwu uczniów jednocześnie, zazwyczaj  jeden elektryk i jeden mechanik. Nic dziwnego, że podeszli do tego entuzjastycznie, o czym świadczy relacja jednego z uczestników

Dnia 24 listopada b.r. odbywałem z kolegą staż w firmie DANEX w Rosku. Już o godzinie 6.15 podstawiono pojazd, który dowozi pracowników i uczniów do zakładu. O godzinie siódmej rozpoczęliśmy godzinne szkolenie BHP z Panem Jackiem Wojciechowskim. Godzinę później zaprowadzono nas do warsztatu, gdzie pokazano nam układ sterowania silnikiem.

Po zakończeniu pokazu umożliwiono nam zwiedzenie całej fabryki; pracownicy zakładu pokazali nam  hale produkcyjne, a przy tym specyfikę tej firmy. Mogliśmy więc przy okazji poznać cały proces produkcyjny, organizację pracy, a po powrocie do warsztatu trafiliśmy na pokaz spawania. Zajęci obserwacją pokazu nawet nie zauważyliśmy upływu czasu. Ledwie obejrzeliśmy się, a już nadchodziła godzina piętnasta i razem z innymi pracownikami zakładu wsiadaliśmy do busa, którym wracaliśmy do domu. Wracaliśmy bogatsi o nowe doświadczenia, usatysfakcjonowani i zadowoleni. Kolega zauważył, że praca w tej firmie to zupełnie przyjemna perspektywa. Co ciekawe, podobnie myśli wielu kolegów z klasy.