Victaulic patronem zawodowców z Zespołu Szkół im. Powstańców Wlkp. 1918-1919 w Krzyżu

4 października 2017 roku w Zespole Szkół im. Powstańców Wielkopolskich 1918-1919 odbyła się uroczystość podpisania porozumienia patronackiego z firmą Victaulic Polska, która obejmie patronatem dwudziestu uczniów klas pierwszych Technikum, kształcących się w zawodach technik mechanik i technik elektryk.

Drezdenecka odlewnia, będąca częścią Spółki Victaulic, specjalizuje się w produkcji szerokiego asortymentu odlewów dla różnych branż przemysłu i cieszy się zasłużoną renomą wśród wielonarodowej klienteli. O wysokiej jakości wytwarzanych przez nią produktów świadczą także liczne nagrody i certyfikaty. Nieustanny rozwój produkcji, inwestycje w nowe technologie i poprawę warunków pracy (czego przykładem może być planowana budowa hali produkcyjno – magazynowej o całkowitej powierzchni ok. 23 000m2, która pozwoli na scentralizowane i przeniesienie obszarów produkcyjnych do jednego budynku), dbałość o wysoką jakość i ciągłe poszerzanie oferty produktów – to wszystko sprawia, że Victaulic to najdynamiczniej rozwijające się przedsiębiorstwo w naszym regionie.

Dla uczniów Zespołu Szkół patronat firmy jest wielkim krokiem naprzód w ich przyszłej karierze zawodowej, bowiem Victaulic od dawna cieszy się opinią wspaniałego pracodawcy, dbającego o dobre relacje pomiędzy pracownikami i rozumiejącego, że dobry fachowiec to prawdziwy kapitał firmy.

Podczas uroczystości przedstawicielami firmy patronackiej byli: pan Dariusz Pilichowski – Dyrektor Operacyjny Victaulic Polska oraz pani Małgorzata Pietrzkiewicz, Kierownik Działu Administracji i Spraw Prawnych W uroczystości udział wzięli przedstawiciele Organu Prowadzącego: pan Tadeusz Teterus, Starosta Czarnkowsko – Trzcianecki, Naczelnik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Czarnkowie – pan Ryszard Jabłonowski. Szkołę reprezentowały: pani Dyrektor Dorota Dziekan, pani Wicedyrektor Sylwia Brączkowska. Na spotkanie zaproszono także uczniów technikum elektrycznego i mechanicznego z klasy 1a i 1b,

W ramach umowy patronackiej Victaulic zapewni uczniom możliwość odbycia praktyk zawodowych na terenie zakładu, będą też oni mogli chodzić na dodatkowe zajęcia, umożliwiające zdobycie kwalifikacji zawodowych. A najlepsi – będą mogli zdobyć stypendia fundowane przez Victaulic, a w perspektywie – także możliwość zatrudnienia.

Serdecznie dziękujemy Zarządowi firmy Victaulic Polska za wyrażenie woli objęcia patronatem naszych uczniów. Żywimy nadzieję, że nasza współpraca będzie twórcza, owocna i przyniesie obu stronom wiele korzyści.