Klasa Patronacka ZSZ Krzyż z wizytą w firmie Danex

Uczniowie klasy 1te, kształcący się w zawodach: technik elektryk i technik mechanik mają prawdziwe szczęście: mogą kształcić się nie tylko w szkole, ale także na terenie świetnie prosperujących firm, w których – być może – kiedyś rozpoczną pracę.  Współpraca z patronami, firmami: Odlewnia Żeliwa „Drawski” S.A., Thule i Danex układa się doskonale – uczniowie w pierwszym semestrze roku szkolnego odwiedzili już dwa pierwsze zakłady, zapoznając się z profilem ich działalności. Warto tutaj dodać, że firma Thule zaoferowała dwóm uczniom, którzy  wykażą się najwiekszym zaangażowaniem w zdobywanie wiedzy (zwłaszcza wiedzy zawodowej), wyjazd do Szwecji, gdzie będą mogli zwiedzić zakład macierzysty polskiej filii.

Dzisiaj (26 stycznia) uczniowie klasy wzięli udział w kolejnej z zaplanowanych wizyt studyjnych w firmach patronackich – tym razem zostali zaproszeni do firmy Danex. Na terenie zakładu powitał ich prezes, pan Stanisław Tomkowiak, który następnie wygłosił krótką prelekcję na temat funkcjonowania firmy, szczególny nacisk kładąc na technologiczne aspekty wytwarzania produktów. Potem uczestnicy pod jego przewodnictwem zwiedzili zakład, zapoznając się z procesem produkcji – od wjazdu towaru na taśmę produkcyjną, poprzez badanie jakości, obróbkę,  kalibrowanie, po pakowanie i wysyłkę. Nad przebiegiem wizyty czuwali również pani Renata Zydor, kierownik administracji oraz pan Wiesław Ćwiertniak, kierownik działu technicznego.  Na koniec mechanicy i elektrycy z klasy 1te zostali zaproszeni na degustację przepysznych pierogów, jednego ze światowej klasy produktów wytwarzanych przez firmę Danex. Do szkoły wrócili więc pełni wrażeń i bardzo zadowoleni z wizyty.

Serdecznie dziękujemy prezesowi firmy Danex, panu Stanisławowi Tomkowiakowi oraz jej pracownikom za gościnne przyjęcie naszych uczniów. Mamy nadzieję, że dalsza współpraca między szkołą a firmami patronackimi będzie się układać równie dobrze, jak do tej pory – a uczniowie klasy 1te z niecierpliwością czekają na realizację kolejnych etapów umowy patronackiej.