Technik Reklamy

technik-reklamy-w-zespole-szkół

Tytuł zawodowy: Technik reklamy 

Symbol zawodu: 333907 

Nauka zawodu odbywa się w systemie pięcioletnim 

Kwalifikacje w formule 2019:  

PGF.07. Wykonywanie przekazu reklamowego 

PGF.08. Zarządzanie kampanią reklamową 

Charakterystyka zawodu: 

Technik reklamy jest zawodem bardzo poszukiwanym na rynku pracy. Podstawowym celem kształcenia w tym zawodzie jest przygotowanie absolwenta do wykonywania usług reklamowych, prowadzenia projektów promocyjnych różnych instytucji i firm oraz tworzenia projektów graficznych.  

Jeśli więc interesujesz się fotografią i nagrywaniem filmów, chcesz poznać pracę grafika komputerowego, pragniesz zapoznać się ze strategiami marketingowymi oraz lubisz kontakty z ludźmi – to jest to zawód dla Ciebie! 

Wymagania: 

Umiejętność analitycznego myślenia, kreatywność, poczucie estetyki, umiejętność pracy w zespole, a także otwartość na nowe rozwiązania, spostrzegawczość i dokładność. 

Kierunki studiów: 

Grafika i multimedia, zarządzanie mediami i reklamą, marketing, grafika komputerowa, public relations i wiele innych. 

Miejsce pracy: 

Agencje reklamowe, działy marketingu i reklamy przedsiębiorstw produkcyjnych i handlowych, biura ogłoszeń i działy promocji środków masowego przekazu, działy public relations w firmach produkcyjnych i handlowych np.: P. K. I. „WILK” s.c, Victaulic Polska Sp. z o.o. Drezdenko, Urząd Miasta w Krzyżu Wlkp., PKO BP S.A., Matkowski Meble Sp. z o.o., THULE Sp. z o.o. Huta Szklana, Agencja Reklamowa Omega Niegosław