Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

Kolejny rok szkolny już za nami. Rok szkolny 2017/2018, podobnie jak poprzedni rok szkolny, obfitował w wiele wydarzeń. Wśród nich były zagraniczne staże zawodowe, projekty w ramach patronatu, konkursy, imprezy szkolne jak np. Dzień Zawodowca, wycieczki, ale przede wszystkim zdobywanie wiedzy i kompetencji zawodowych. Za nami kolejny rok współpracy z patronami klasy technikum mechanicznego i elektrycznego: firmą Thule, Odlewnią Żeliwa „Drawski” S.A. i firmą Danex,  pierwszy rok współpracy patronackiej z firmą Victaulic z Drezdenka oraz z Akademią im. Jakuba z Paradyża.
Uroczyste zakończenie roku szkolnego odbywało się tradycyjnie na terenie szkoły. Pożegnaliśmy klasę III F, były nagrody, świadectwa z wyróżnieniem i listy gratulacyjne. Jak co roku w naszej szkole, pan Wieńczysław Łabęcki, właściciel OSK Akropol ufundował darmowy kurs prawa jazdy. W tym roku do odbioru tej nagrody wytypowany został Bartosz Belczyk z technikum spedycji, który uzyskał bardzo dobre wyniki w nauce. Walka o tą nagrodę była jak zawsze zacięta.
Nagrodzono również nauczycieli, których działania dla dobra szkoły miały pozytywny oddźwięk: Samorząd Uczniowski wyróżnił nagrodami – „sówkami” nauczycieli, którzy najbardziej pozytywnie zapisali się w życiu szkoły w tym roku szkolnym. Trzeba przyznać, że pomysły na nazwy kategorii nasz samorząd miał wyborne: European Traveller dla Pani Marzeny Teterus, Geliebter Lehrer dla Pani Sylwii Brączkowskiej, Life Coach dla Pani Joanny Urbaniak i Pana Janusza Dubiela oraz Suchar Roku dla Pana Andrzeja Mikołąjczaka. Nauczycielem roku został pan Ryszard Szydełko – wszystkim nagrodzonym gratulujemy! Podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego  uczestnicy projektu Erasmus + otrzymali od koordynatora projektu, Andrzeja Mikołajczaka, certyfikaty zaświadczające o odbyciu zagranicznych staży zawodowych oraz certyfikaty Europass Mobilność, będące dosłownie „biletem” do dobrej pracy honorowanym zarówno w kraju jak i za granicą. Projekt Erasmus+ w przyszłym roku wchodzi w drugi etap i znowu będzie można wziąć w nim udział – również uczniowie przyszłych klas pierwszych.