Uniwersytet im. Adama Mickiewicza otwiera podwoje

Zanim zaprezentujemy  kolegom z gimnazjum, szkół podstawowych, a nawet przedszkoli naszą  placówkę, sami odwiedzamy miejsca, w których być może  będziemy kontynuować naukę po zdaniu matury.  20 kwietnia  nasza grupa akademicka  odwiedziła  Collegium Maius w Poznaniu, gdzie spotkała się z pracownikami Uniwersytetu  im. Adama Mickiewicza.

Dla niektórych to pierwsza, ale miejmy nadzieję  nie ostatnia, wizyta  na wyższej uczelni, tym bardziej że harmonogram spotkania okazał się niezwykle interesujący. Tematyka zajęć dotyczyła setnej rocznicy odzyskania niepodległości, toteż uczestniczyliśmy zarówno w wykładzie o charakterze historycznym jak i artystycznym ( stulecie niepodległości na współczesnym plakacie). Ogromne emocje budziły zajęcia   o charakterze językowym, dotyczące gwary oraz mechanizmów perswazji. Uzupełnieniem tej części spotkania okazały się interesujące ćwiczenia dotyczące sygnałów, które wysyłamy – nie zawsze świadomie – w formie gestów, min i innych znaków. Część naszej grupy nie mogła tym razem uczestniczyć w spotkaniu, ponieważ przebywała na praktykach w Schkeuditz, my jednak uważamy, że podczas pobytu na uczelni również otrzymaliśmy ogromną porcję  wiedzy i to zarówno praktycznej jak i teoretycznej.