Umowa z Akademią Paradyża

8 marca w siedzibie akademii porozumienie podpisały prof. dr hab. Elżbieta Skorupska – Raczyńska, rektor Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wlkp. i Dorota Dziekan, dyrektor Zespołu Szkół im. Powstańców Wielkopolskich 1918 – 1919 w Krzyżu Wlkp. Przed  podpisaniem porozumienia, uczniowie naszej szkoły mieli już okazję uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez gorzowską akademię. Brali udział w wykładach i laboratoriach dla elektryków i  mechaników. Wyjazd wsparła firma Danex z Roska, a nad organizacją zajęć dla młodzieży czuwał dr Wojciech Sysło. To jednak nie pierwsza forma współpracy partnersko-patronackiej podjęta przez naszą szkołę. W 2016 roku, dzięki podpisanemu porozumieniu z firma Danex, została utworzona pierwsza klasa patronacka w szkole, natomiast od ubiegłego roku patronem kolejnej jest Victaulic Polska.Następne zajęcia organizowane w Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wlkp., przy wsparciu Odlewni Żeliwa „Drawski” S.A. odbędą się  jeszcze w marcu.