Metamorfozy Zespołu Szkół ciąg dalszy !

W ubiegłym roku rozpoczął się lifting  szkoły. Szkoła wypiękniała – a to wszystko dzięki wsparciu naszych  niezawodnych Partnerów i Absolwentów. W  ramach akcji „Metamorfoza szkoły”, wyremontowana została wtedy świetlica szkolna, mała sala gimnastyczna i ściany zewnętrzne pawilonu; inaczej wygląda dziedziniec szkolny i teren przed szkołą, ozdabiany przez odnowiony pomnik ku czci Powstańców Wielkopolskich oraz nową tablicę informacyjną. Kontynuacja przedsięwzięcia nastąpiła w tym roku szkolnym, bo przecież zdecydowanie przyjemniej i efektywniej uczy się w ładnym otoczeniu. Mimo tego, że obecnie niełatwo pozyskać środki finansowe  na rzecz rozwoju szkół, szkoła przejęła inicjatywę. I co się okazuje? Przepis jest prosty: wystarczą kreatywne pomysły, chęć działania, zaangażowanie, wsparcie uczniów oraz przyjaciół szkoły i sukces gwarantowany!

Cóż  się udało w tym roku? Stworzona została  wspaniała aula szkolna, służąca celom reprezentatywnym. Jak zwykle w prace remontowe zaangażowali się uczniowie: Adam Zatycki oraz Kacper Piątek. Zakupiony został nowy sprzęt do siłowni szkolnej – wybrany i zamontowany przy pomocy naszego mistrza – sztangisty, Huberta Szmugi. Teraz wyrabianie super muskulatury staje się zadaniem łatwym i przyjemnym – tak przynajmniej twierdzą ci, którzy już z dobrodziejstw nowej siłowni skorzystali. Natomiast kącik czytelniczy powstał w miejscu starego pomieszczenia gospodarczego  – piękna, drewniana ławeczka zachęca do chwili odpoczynku między lekcjami, a uroku temu zakątkowi dodaje rysunek anielskich skrzydeł autorstwa pani Ady Wierzbickiej. Tam naprawdę można rozwijać skrzydła wyobraźni!

Zespół Szkół kolejny raz udowodnił, że  jest szkołą z inicjatywą; szkoła nie dryfuje, nie czeka – lecz działa!