Wycieczka „Port Lotniczy Poznań – Ławica”

Dziękujemy Panu Bartkowi za oprowadzenie naszej grupy oraz zapoznanie z pracą w Porcie Lotniczym Poznań-Ławica.

Dnia 11 września uczniowie, kształcący się w zawodzie technik spedytor, pod opieką p. A.Jagiełło i p.K.Pietrucik odwiedzili Port Lotniczy Poznań – Ławica. Młodzież miała okazję zarówno doświadczyć całej procedury odlotu łącznie z kontrolą bezpieczeństwa, jak również zwiedzić różne ciekawe zakamarki lotniska, do których pasażerowie nie mają wstępu. Wrażenia były niesamowite!!! 

Pan Bartek, pracownik lotniska, opowiedział bardzo przejrzyście o pracy osób dbających o bezpieczeństwo, o odprawach paszportowych i celnych, o pracy ochrony sortowni bagażu oraz straży pożarnej znajdującej się na terenie portu. Mogliśmy zobaczyć najnowocześniejszy sprzęt gaśniczy w akcji i pracę strażaków.

Chyba najbardziej atrakcyjnym punktem wycieczki była przejażdżka autobusem po płycie lotniska. Z bliska oglądaliśmy start i lądowanie samolotu. Z kilku metrów podziwialiśmy działanie służb przygotowujących samoloty do odlotu. Taka żywa lekcja, dotycząca transportu lotniczego, umożliwiła nam bliższe poznanie zagadnień przydatnych w przyszłej pracy spedytora. Bezcenne doświadczenie!!!