Warto widzieć i wiedzieć więcej – spacer ulicami Berlina.

Nasz plan na środę 25.10.2023 r. to wycieczka do ekscytującego, pełnego energii i werwy miasta, które w ciągu kilku ostatnich lat przeszło wielką metamorfozę. Berlin, bo o nim mowa, to nowoczesna, dynamicznie rozwijającą się stolica naszego zachodniego sąsiada i ważny ośrodek kulturalny na mapie Europy. Realizację programu wycieczki rozpoczęliśmy od przejazdu autokarem reprezentacyjnymi Alejami Unter den Linden, później przez Potsdamer Platz i Alexanderplatz do Muzeum Historii Naturalnej lub inaczej Muzeum Przyrodniczego. Wielkie wrażenie na wszystkich zrobiły tysiące spreparowanych gatunków dokumentujące jak przytłaczająca różnorodność świata powstała w trakcie ewolucji. Obowiązkowym punktem na mapie odwiedzanych w Berlinie miejsc jest Mur Berliński i East Side Gallery (prawdopodobnie największa na świecie galeria obrazów na świeżym powietrzu) oraz siedziba parlamentu niemieckiego – Reichstag. Niestety ze względu na prace konserwatorskie nie mogliśmy wejść na taras i kopułę gmachu, wysłuchaliśmy natomiast informacji na temat historii budynku i najważniejszych obiektów w mieście. Szczęśliwym trafem okazała się możliwość obejrzenia wystawy o historii sukcesu marki Porsche. „Driven by Dreams”, czyli „Napędzani marzeniami” – hasło to określa istotę samochodów Porsche. Ostatnim punktem programu była wizyta w Muzeum Techniki jego ogromne zbiory, największe w Europie, pozwalają dowiedzieć się wszystkiego o samolotach, pociągach, statkach i najróżniejszych wynalazkach technicznych. Dla niektórych była to pierwsza wizyta w Berlinie, zauroczeni miastem obiecujemy, że nie ostatnia