Spotkań z ciekawymi ludźmi ciąg dalszy…

Dnia 2 lutego 2018r. w naszej szkole gościliśmy panią Ewę Strzelecką – Golasa, kierownika urzędu statystycznego w Pile. Zajęcia  odbyły się w ramach spotkań z ciekawymi ludźmi w Zespole Szkół w Krzyżu Wlkp. Zaproszeni na spotkanie zostali uczniowie klas: 1A i 2SP kształcący się w zawodzie spedytora. Tematem przewodnim było zapoznanie uczniów z funkcjonowaniem statystyki publicznej i jej zadaniami. Uczniowie zdobyli wiedzę w jaki sposób urząd statystyczny zbiera dane statystyczne i jak je publikuje oraz czym zajmuje się GUS.  W miłej atmosferze uczniowie na koniec zostali obdarowani przez gościa upominkami i czują się zaproszeni na kolejne spotkanie, tym razem w urzędzie statystycznym w Pile. Spotkania te stały się możliwe dzięki nawiązaniu kontaktu członków zespołu kształcenia praktycznego z instytucjami w regionie w ramach rozwoju zawodowego uczniów i absolwentów Zespołu Szkół w Krzyżu Wlkp.