THULE GROUP – firma inwestuje w przyszłość uczniów!

 

O tym, że współpraca pracodawców ze szkołami zawodowymi jest bardzo korzystna dla obu stron pisze się coraz częściej, propagując w ten sposób nowy trend na rynku pracy. Zespół Szkół im. Powstańców Wielkopolskich współpracuje z największymi  firmami w regionie już od dwóch lat – dla nas jest to już więc element szkolnej rzeczywistości, a nie dopiero projekt. Dzięki tej współpracy nasi uczniowie mają szansę na dobrą pracę od razu po ukończeniu szkoły. Ponadto już w trakcie nauki mogą liczyć na bonusy ze strony firm patronackich.  Przykładem może być tutaj współpraca Zespołu Szkół z Thule  Group Sp. z o.o.. Dzięki wsparciu firmy szkoła uzyskała sprzęt do pracowni zawodowych, który pomoże uczniom szlifować umiejętności potrzebne w przyszłej pracy. Ponadto uczniowie z klasy patronackiej  wezmą udział w projekcie opartym o analizę SMED, zyskując cenioną przez pracodawców wiedzę na temat przezbrajania maszyn i optymalizacji procesu produkcji.

Prawdziwym hitem jest natomiast propozycja Thule dla uczniów szkoły branżowej z naboru na rok 2018/2019. Od września 2018 roku wybrani adepci ślusarstwa oraz monterzy maszyn i urządzeń – mogą liczyć na wsparcie finansowe firmy. Jeśli będą mieli stuprocentową frekwencję w szkole i na praktykach oraz będą angażowali się w pracę nad zdobywaniem odpowiednich umiejętności, otrzymają kwartalne stypendia w wysokości do 500 złotych. To naprawdę coś niesamowitego. Nie tylko nauczą się zawodu gwarantującego im w przyszłości dobry start – dodatkowo jeszcze zyskają wynagrodzenie.