Zakończenie patronatu Victaulic.

Nasze klasy czwarte kończą szkołę – a więc kończy się też objęty nad uczniami patronat firmy Victaulic 

Patronat Victaulica nad mechanikami i elektrykami z klas 4A i 4B trwał cztery lata. Pomysłodawcą projektu była pani wicedyrektor Sylwia Brączkowska, ona też koordynowała go ze strony szkoły. Koordynatorem działań ze strony firmy była pani Paulina Tarent, Specjalista ds. Zarządzania Zasobami Ludzkimi. Współpraca układała się bardzo dobrze, a największą korzyść odnieśli z tego nasi absolwenci.  

Dzięki opiece tej prężnie działającej firmy nasi mechanicy i elektrycy wiele zyskali, zarówno jeśli chodzi o wiedzę, jak i doświadczenie zawodowe.  Działania firmy sprzyjały też rozwojowi ich kreatywności i pomysłowości. 

Uczniowie klasy 4A i 4B mieli możliwość odbywania praktyk w zakładzie, zapoznając się z realiami pracy na różnych stanowiskachsprawdzając w praktyce swoją wiedzę i umiejętności zawodowe oraz nawiązując przydatne kontakty. A ponieważ na rynku pracy szczególnie ceni się pracowników młodych, ale posiadających już doświadczenie zawodowe, nasi uczniowie mają bardzo ułatwiony start w dorosłe życie – i to wszystko dzięki opiece firmy! Warto też tutaj dodać, że najlepsi uczniowie z czwartych klas mogą spodziewać się propozycji pracy ze strony firmy patronackiej – a przecież praca w Victaulicu to marzenie wielu osób w naszej okolicy!  

Ponadto w ramach umowy patronackiej nasi czwartoklasiści mogli uczestniczyć w cyklicznych wykładach i warsztatach prowadzonych przez doświadczonych pracowników Akademii im. Jakuba z Paradyża, dzięki czemu zyskali mnóstwo cennych informacji i doświadczenie w obsłudze skomplikowanych, nowoczesnych urządzeń, takich jak na przykład drukarka 3D i roboty przemysłowe. 

Dyrektor Victaulica jest doskonałym managerem i wie, że dążenie do dalekosiężnego celu należy podzielić na krótsze etapy, zwieńczone motywującą nagrodą. Dlatego co roku najlepsi uczniowie z klas 4A i 4B otrzymywali cenne nagrody rzeczowe za wyniki w nauce oraz zaangażowanie podczas praktyk. I rzeczywiście – okazało się to dla nich bardzo motywujące 

Opieka firmy patronackiej pozytywnie wpłynęła też na kreatywność i pomysłowość naszych absolwentów. Wzięli oni udział między innymi w konkursie, którego celem było stworzenie logotypu propagującego program Behavior Based Safety. Wygrał Karol Piątek, a jego projekt został umieszczony na oficjalnych materiałach firmy! Udowodnili też, że potrafią w twórczy sposób rozwiązywać problemy związane z BHP oraz zaproponować nowe rozwiązania, które mogą poprawić bezpieczeństwo na stanowisku pracy.  

W 2019 roku dyrektor firmy, pan Dariusz Plichowski postawił przed objętymi patronatem klasami wyzwanie – zaprojektowanie uchwytu do montażu obejmy do zaworów. Uczniowie okazali się świetnymi konstruktorami, a firma była zachwycona ich propozycją! W nagrodę Victaulic zasponsorował fundusze i materiały potrzebne do stworzenia pojazdu spalinowego typu buggy. To dopiero była zabawa! Mechanicy i elektrycy pod opieką pan Grzegorza Niezborały projektowali, cięli, spawali, podłączali układy, montowali silnik, aż powstał pojazd, na którym – jak przysięgają – można dojechać na koniec świata! I to w szybkim tempie! Absolwenci w późniejszych rozmowach twierdzili, że to był najlepszy okres ich życia – nie tylko świetnie się bawili, ale też mnóstwo nauczyli. 

Patronat firmy Victaulic nad mechanikami i elektrykami z klasy 4A i 4B miał na nich bardzo dobry wpływ. Wiele się nauczyli, zyskali doświadczenie zawodowe, poszerzyli swoje horyzonty myślowea przede wszystkim – dzięki opiece Victaulica – mają ułatwiony start w dorosłe życie.  

Serdecznie dziękujemy naszej firmie patronackiej za ich starania i mamy nadzieję, że nasza współpraca będzie trwała nadal – z korzyścią dla obu stron, a przede wszystkim – z korzyścią dla uczniów!