Zajęcia w Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie

Dnia 13.12.2018 uczniowie klasy 3TE kolejny raz odwiedzili Akademię im.Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim. Organizatorem zajęć z ramienia Akademii jest dr Wojciech Sysło a sponsorem wyjazdu jest firma Danex, jeden z trzech patronów klasy 3te. Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez wykładowców akademii. Mechanicy pod kierunkiem mgr inż. Rafała Samulskiego uczyli się rysować w programie Inventor. Zajęcia tego typu umożliwiły im poznanie tajników rysowania w 3D. Natomiast elektrycy pod kierunkiem dr inż. Grzegorza Andrzejewskiego mieli możliwość programowania sterowników PLC oraz uczyli się programowania i budowania układów w środowisku Arduino. W kolejnym etapie uczniowie będą pracować przy drukarkach 3D.