Wyjazd do Włoch w ramach programu Erasmus+

Zespół Szkół w Krzyżu Wlkp. wyjeżdża do Włoch w ramach programu Erasmus+

 

W Zespole Szkół im. Powstańców Wielkopolskich 1918-1919 w Krzyżu Wielkopolskim realizowany jest  kolejny już z rzędu projekt w ramach programu Erasmus+. Jego punktem kulminacyjnym jest zawsze wyjazd na staże zagraniczne.

Projekt pod nazwą “Zagraniczne staże zawodowe dla uczniów Zespołu Szkół im. Powstańców Wielkopolskich 1918-1919 BIS” , którego inicjatorem i pomysłodawcą jest wicedyrektor szkoły Sylwia Brączkowska, a koordynatorem Andrzej Mikołajczak, jest w tym roku wyjątkowy, ponieważ po raz pierwszy wyjeżdżamy do Rimini we Włoszech. Uczestnicy projektu to grupa licząca 20 osób i są w niej uczniowie technikum: 14 spedytorów i 6 elektryków. Młodzież wyjeżdża na trzy tygodnie, od 27.11. do 19.12.2021 pod opieką opiekunów z Zespołu Szkół. Wyjazd został starannie zaplanowany i przygotowany, uczestnicy mają zapewnione pełne ubezpieczenie, transport, wyżywienie i zakwaterowanie w hotelu oraz zorganizowany program kulturowy w postaci wycieczek do San Marino i Wenecji. Co więcej, wszyscy uczestnicy otrzymali na wyjazd kieszonkowe w walucie euroJ

Podczas pobytu we Włoszech młodzież będzie zdobywać doświadczenie zawodowe i uczyć się języka włoskiego pod okiem włoskich instruktorów, wobec czego znajomość języka angielskiego jest jak najbardziej wskazana, jest to również świetna okazja aby te umiejętności kształcić i sprawdzić samego siebie. Po odbyciu praktyk młodzież otrzyma certyfikaty o odbyciu stażu zawodowego, a w Polsce w późniejszym czasie również certyfikaty Europass Mobilność, będące dla nich biletem do dobrej pracy w przyszłości.

Wszystkim naszym uczniom oraz ich opiekunom życzymy wszystkiego dobrego i bezpiecznego powrotu do domu. W przyszłym roku zaplanowany jest już kolejny wyjazd na staże!

Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej w ramach programu ERASMUS+

Andrzej Mikołajczak