Współpraca z firmą patronacką Thule Group

Współpraca z firmą patronacką Thule Group rozwija się wyśmienicie. Specjalnie dla uczniów klas patronackich zorganizowano wycieczkę do Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. Nasza młodzież odwiedziła Katedrę Wysokich Napięć i Elektroenergetyki, gdzie odbył się pokaz wyładowań wysokonapięciowych. Następnie udała się na zajęcia warsztatowe do Katedry Maszyn i Napędów Elektrycznych. Uczniowie mogli uczestniczyć w uruchomieniu stanowisk maszyn i napędów elektrycznych, zobaczyli maszyny asynchroniczne i synchroniczne. Zaprezentowano stanowiska z zastosowaniem falownika oraz układu soft-start.Kolejnym punktem wycieczki były wykłady i laboratoria dla naszych elektryków i spedytorów:-dr inż. Michał Herbko przedstawił temat „ Niezwykły świat metamateriałów”;-dr hab. inż. Ludmiła Filina-Dawidowicz – temat „Innowacje w transporcie”;- mgr inż. Wiesław Józiak – Laboratoria w Laboratorium Inżynierii Transportu CAD;- dr inż. Piotr Trojanowski – Laboratoria w Laboratorium Badań i Analiz Logistycznych, symulator wózka widłowego.Jak stwierdzili uczniowie, wycieczka była bardzo interesująca, a wykłady i laboratoria dostarczyły im solidnej dawki fachowej wiedzy. Dzięki takim działaniom naszej firmy patronackiej będą świetnie przygotowani na duże wymagania rynku pracy.Sponsorem wyjazdu była firma Thule Group

Więcej zdjęć na szkolnym facebooku klik