Projekt THULE zakończony sukcesem!

Projekt pod patronatem THULE dobiegł końca, a uczniowie Zespołu Szkół im. Powstańców Wielkopolskich 1918-1919 w Krzyżu Wlkp. odnieśli ogromny sukces. Firma THULE jako jeden z trzech patronów klasy drugiej mechaniczno – elektrycznej inwestuje intensywnie w uczniów. Firma przeszkoliła 22 osoby pod kątem analizy SMED, to wszystko działo się w ramach staży naukowych przygotowanych oraz realizowanych przez zespół pracowników Thule: Panią Agnieszkę Ilnicką – Kierownika Działu Personalnego, Panią Barbarę Szwabowicz – Specjalistę ds. Kadr i Płac, Pana Eliasza Tomaszewskiego – Kierownika Operacyjnego Działu Produkcji oraz Pana Romana Budę – Specjalistę ds. Produkcji.

Technicy z Zespołu Szkół mieli możliwość wdrożenia zdobytej wiedzy teoretycznej z podstaw analizy SMED w praktyce, dzięki czemu własne doświadczenie w mechanice oraz elektryce wykorzystali realizując wspomniany projekt. Uczniowie pracowali  w rywalizujących ze sobą zespołach, co przyczyniło się do tak dużego zaangażowania w powierzone zadania. Na powodzenie projektu wpływ miała również współpraca w grupie, która w przyszłej pracy zawodowej będzie miała również bardzo duże znaczenie i jest cenną umiejętnością. Każdy z zespołów dzięki zaangażowaniu zapracował na swój sukces.

Ta współpraca przyczyniła się oczywiście do sukcesu  a najlepszymi okazali się: Stanisław Nocuła, Mateusz Woźniak, Krzysztof Włoch i Jakub Jabłoński –  w nagrodę każdy z uczniów otrzymał wysokiej jakości wiertarko-wkrętarkę firmy MAKITA. Pozostałe zespoły również zostały nagrodzone – uczniowie otrzymali plecaki i pendrivy.  Elektrycy oraz mechanicy  – w przyszłym roku już trzecioklasiści  –  z niecierpliwością czekają na kolejne projekty, w których nasza szkoła jest liderem w powiecie!

 

Dodajemy jeszcze informację z ostatniej chwili-firma THULE przekaże naszej szkole trzy komputery do wykorzystania przez uczniów na zajęciach – dziękujemy!:)