PGE Energetyka Kolejowa rozwija pasje naszych młodych elektryków:)

21 maja 2024r., dzięki patronatowi PGE Energetyka Kolejowa, mieliśmy okazję zwiedzić budowę dwóch bloków gazowo-parowych przy Elektrowni Dolna Odra w Nowym Czernowie.
Na miejscu zostaliśmy przywitani przez kierownictwo budowy, następnie poznaliśmy rozwiązania techniczne, zastosowane przy budowie dwóch nowych bloków elektrowni o mocy około 700 MW. Po wprowadzeniu teoretycznym oraz szkoleniu z zakresu BHP wyruszyliśmy na plac budowy. Dzięki uprzejmości kadry kierowniczej doświadczyliśmy, jak będzie wyglądał proces wytwarzania energii elektrycznej na tak nowoczesnym obiekcie.
Całość zwieńczyła atrakcja, której nie mogło zabraknąć, czyli McDonald’s.
Zdecydowanie była to niesamowita wycieczka pełna fachowej wiedzy z zakresu elektroenergetyki, jak i szeroko pojętej wiedzy technicznej. Poprzez takie wyjazdy możemy rozwijać swoje pasje, które są kluczem do sukcesu!
Projekt Klasa Patronacka prowadzi wicedyrektor szkoły.