Nowe perspektywy dla uczniów

Zespół Szkół im. Powstańców Wielkopolskich w Krzyżu Wlkp. nawiązuje współpracę z coraz większą ilością firm. Przedsiębiorcy przekonują się do idei „wychowywania” sobie przyszłych pracowników już na poziomie szkoły średniej – i to zarówno technikum, jak i szkoły branżowej. Niedawno  szkoła rozpoczęła współpracę z firmą Kettler Polska, cieszącą się świetną renomą w branży tekstylnej i od lat będącej jednym z filarów gospodarki naszego regionu.

 

Kettler kieruje swoja ofertę do osób rozpoczynających kształcenie zawodowe w roku szkolnym 2018/2019. Uczniowie szkoły branżowej, którzy będą kształcili się w zawodach krawcowa oraz monter maszyn i urządzeń, mogą liczyć nie tylko na zdobycie atrakcyjnego zawodu, ale także na stałą pracę po zakończeniu edukacji. Program nauki zawodu został tak skonstruowany, aby w elastyczny sposób łączyć zajęcia w szkole z praktycznym zdobywaniem umiejętności w zakładzie pracy. Kadra fachowców z firmy Kettler deklaruje, że ze szczególną starannością zaopiekuje się wszystkimi osobami, które zdecydują się uczyć tych zawodów. Takie rozwiązanie wzmocni potencjał zawodowy uczniów.

Ponadto przyszli adepci krawiectwa i mechaniki mogą spodziewać się licznych dodatkowych korzyści. Firma wdroży bowiem system bonusów pieniężnych, dzięki którym w ramach kwartalnej oceny można będzie uzyskać nagrodę kilkuset złotych! Dodatkowo zapewni uczniom dowóz do miejsca odbywania praktyki zawodowej zgodnie z rozkładem jazdy autobusów dla pracowników firmy. To wszystko plus gwarancja zatrudnienia z pewnością zachęci młodych ludzi do wybrania tej właśnie ścieżki kariery zawodowej.