Nasza szkoła stawia na rozwój!

Tworzenie klas patronackich, współpraca z dynamicznie rozwijającymi się firmami z regionu, czy stypendia i praktyki – to nic innego jak rozwój kształcenia zawodowego! Dla Zespołu Szkół w Krzyżu Wielkopolskim to priorytet.

 – Staramy się planować tok kształcenia tak, by trafić w potrzeby lokalnego rynku – a to daje naszym absolwentom szansę na dobre zatrudnienie zaraz po ukończeniu szkoły.  Podejmowane są różne działania, czego efektem są bardzo dobre  wyniki uczniów – mówi Sylwia Brączkowska, wicedyrektor szkoły.

Zespół Szkół im. Powstańców Wielkopolskich 1918-1919 w Krzyżu Wielkopolskim w ciągu ostatnich kilku lat utworzył klasy patronackie. Ponadto, placówka współpracuje z najdynamiczniej rozwijającymi się firmami naszego regionu, tj.: Thule, Odlewnia Żeliwa „Drawski”, firma Danex oraz drezdenecka odlewnia Victaulic. Świetnie rozwija się też współpraca ze stylistą fryzur gwiazd – Kajetanem Górą.

– Dla młodych ludzi przynależność do klas patronackich to duża szansa na przyszłość. Oprócz poznania firmy od podszewki mogą liczyć na praktyki zawodowe, gdzie bardzo często zdarza się, że już podczas przyuczenia uczniowie otrzymują od pracodawców oferty pracy od razu po skończeniu nauki – komentuje Sylwia Brączkowska.

Szkoła stara się systematycznie nawiązywać kontakty z nowymi pracodawcami.

W szkole od kilku lat sprawnie funkcjonuje program Erasmus+, dzięki czemu absolwenci są doskonale przygotowani nie tylko na trudne wyzwania rynku europejskiego, ale również z łatwością znajdują pracę, zarówno w kraju, jak i za granicą.

Szkoła dba także, by uczniowie uczyli się w miłym otoczeniu. Stąd też powstał pomysł akcji metamorfozy szkoły, którego ostatnim etapem jest utworzenie parku kieszonkowego przy boisku wielofunkcyjnym zespołu szkół.