Nasi elektrycy i mechanicy kształcą się w Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie

W ramach umowy patronackiej  elektrycy i mechanicy już kolejny raz uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych przez wykładowców Uczelni. Przedsięwzięcie koordynuje  dr Wojciech A. Sysło, natomiast  zajęcia przeprowadzili: dla  grupy elektryków – zajęcia z programowania robotów dr inż. Grzegorz Andrzejewski, dla grupy mechaników – oprogramowanie CAD, rysunki 3D, mgr inż. Marcin Gumiński. Warsztaty w Uczelni są nieodzownym elementem edukacji zawodowej. Ten sposób kształcenia znakomicie wypełnia lukę w standardowym systemie prowadzenia szkolenia zawodowego, gdyż dzięki udziałowi w tego typu przedsięwzięciu mamy dostęp do narzędzi specjalistycznych i oprogramowania jakim nie dysponuje nasza szkoła. Ponadto zaplecze dydaktyczne Uczelni jest w stanie zapewnić naszym uczniom sprawne wkomponowanie realizacji programu w podstawę programową, dzięki czemu proces kształcenia jest spójny i ukierunkowany zawodowo w sposób profesjonalny.

Sponsorem wyjazdu jest Drawski S.A. Odlewnia żeliwa