Na przekór błędom, czyli konkurs ortograficzny

W dzisiejszych mediach, zwłaszcza w Internecie, roi się od błędów ortograficznych (i nie tylko). Nic dziwnego, dziś brak kompetencji ortograficznych nie stanowi poważnej przeszkody w zdobyciu matury.  Na przekór aktualnym tendencjom wypowiedzieliśmy walkę tym błędom, chociażby po to, aby uniknąć kompromitacji w naszych publicznych wypowiedziach, zwłaszcza na forach internetowych.

Najlepsi stanęli do rywalizacji w szkolnym konkursie ortograficznym, w trakcie którego musieli napisać dyktando uniwersyteckie. W ten sposób wyłoniliśmy szkolnych mistrzów ortografii. W tym roku na podium stanęła Katarzyna Kubiś, uczennica klasy IV SP, II miejsce zajęła Milena Komór, która również w minionym znalazła się w gronie zwycięzców, na trzecim miejscu uplasowała się Martyna Koza. Jak widać wyłoniliśmy nie tyle mistrzów, co mistrzynie i to one godnie reprezentowały nas w Powiatowym Konkursie Ortograficznym w Czarnkowie, przy czym Martyna nawet otarła się o sukces.

Za rok znów … szansa na sukces.