Metamorfoza szkoły.

ZESPÓŁ SZKÓŁ IM. POWSTAŃCÓW WIELKOPOLSKICH 1918-1919 W KRZYŻU ZMIENIA „IMAGE”

Od kilku lat w Zespole Szkół im. Powstańców Wielkopolskich trwa akcja „Metamorfoza szkoły” zainicjowana i prowadzona przez wicedyrektor Sylwię Brączkowską. W jej wyniku szkoła zyskała nowe, piękniejsze oblicze, a co za tym idzie, aż przyjemnie się tu codziennie wracaJ

Ostatnia metamorfoza dotyczyła terenu przed budynkiem. Rozpoczęła się gruntowną przebudową pomnika patrona szkoły. Następnym etapem było usunięcie starych gazonów przy pomniku i zastąpienie ich nowymi, w których posadzono elegancko wyglądające kwiaty i krzewy. Dokonano również wysiewu trawy – odtąd trawnik przed szkołą cieszy oczy soczystą zielenią.

W ubiegłym roku zostaliśmy zmuszeni do  usunięcia starych, pięknych drzew rosnących przed szkołą. Była to bardzo trudna decyzja, niestety drzewa zagrażały bezpieczeństwu uczniów, pracowników oraz gości. Na ich miejsce posadzono młode klony. Teren szkoły został ogrodzony do końca drewnianym płotem, a stary odświeżono. Całości dopełniło podświetlenie nowo nasadzonych klonów, co dodało im i całemu budynkowi uroku.

Całe przedsięwzięcie, już tradycyjnie, nie mogłoby zostać zrealizowane, gdyby nie wsparcie naszych Sponsorów, za co serdecznie dziękujemy!

Efekt końcowy cieszy oko, tym bardziej, że stanowi on wizytówkę Zespołu Szkół.