KOTOWEEN

Dnia 30 października 2018 odbyło się nieoficjalne przyjęcie naszych pierwszaków do zaszczytnego grona uczniów Zespołu Szkół. Otrzęsiny połączone z Halloween nazwane z wiadomych względów „KOTOWEEN”, przygotowali uczniowie klas drugich, a pomysłowości w wymyślaniu konkurencji im nie brakowało. Klasy pierwsze musiały przebrać się za upiorne kociaki i przygotować przerażające dynie – zadanie wykonali na szóstkę. Oprócz tego nasze najmłodsze klasy zmierzyły się z wieloma innymi zadaniami. Było karaoke, odgadywanie tytułu horroru na podstawie fragmentu filmu, należało zweryfikować miejsce w szkole na podstawie zdjęcia, pierwszoklasiści musieli narysować karykaturę wychowawcy, tworzyli upiorne historie o szkole z wylosowanych słów, zbierali kocie pyry. Ponadto „kociaki” musiały się wykazać sprawnością fizyczną i doskonałą koordynacją ruchową w konkurencjach: „Kulawy kociak” (w biegu dwóch osób ze związanymi nogami), „Zwinny kociak” (bieg z piłeczką ping-pongową na łyżeczce) oraz „Zakręcony kociak”(hula – hop). Zabawą wzbudzającą dużo emocji i wrzawy był taniec wokół pięciu krzeseł („You can dance, kotku”), w której bezkonkurencyjni okazali się  uczniowie z klasy 1BF. Oczywiście nie mogło zabraknąć konkurencji z piciem mleczka – kto by pomyślał, że bez pomocy rąk można to wykonać?! Pierwszoklasiści poradzili sobie z tym zadaniem znakomicie!!!

Po trzygodzinnych zmaganiach w iście rozrywkowej atmosferze jury wskazało zwycięzców. Za najbardziej szalone „kociaki” uznano uczniów z klasy 1BF, tuż za nimi uplasowała się klasa 1SPE. Nie ulega wątpliwości, że wszyscy uczniowie klas pierwszych wzorowo wypełnili swoje zadania i zasługują na to, by przyjąć ich do społeczności szkolnej. Po imprezie KOTOWEEN było małe świętowanie przy KOCICH ŁAKOCIACH – przygotowanych specjalnie przez uczniów kl.2a i 2b.