Kolejna Klasa PATRONACKA w ZESPOLE SZKÓŁ!

Nietrudno zauważyć, że od kilku ostatnich lat w Zespole Szkół im. Powstańców Wielkopolskich w Krzyżu Wielkopolskim nastąpiły i postępują duże zmiany korzystne nie tylko dla okolicznej młodzieży uczęszczającej do naszej szkoły, ale również dla okolicznych firm zaangażowanych we współpracę z naszą placówką.

W związku z powyższym, po raz kolejny z radością pragniemy poinformować, że firma THULE GROUP, od lat niezawodny patron Zespołu Szkół im. Powstańców Wielkopolskich w Krzyżu, jak zwykle stanęła na wysokości zadania i ponownie zadbała o przyszłość młodzieży z Krzyża i okolic, obejmując patronatem wybrane klasy z Zespołu Szkół, tym samym zapewniając jej profesjonalne warunki pozwalające nabyć doświadczenie zawodowe pozwalające na lepszy start w przyszłym zawodzie z wyższego pułapu.

Wicedyrektor szkoły,  Sylwia Brączkowska, inicjatorka i osoba nadzorująca przebieg współpracy z Thule Group, oświadczyła, że w tym roku pod skrzydła firmy partnerskiej trafią spedytorzy i elektrycy z klas 1SP i 1SPE, co nas bardzo cieszy, ponieważ praca w tak prestiżowej i prężnie rozwijającej się firmie to dla  uczniów szansa na lepszą przyszłość.

Zakład Thule Sp. z o.o  w Hucie Szklanej zatrudnia obecnie około 620 pracowników. Powstał w roku 2000 i przez te wszystkie lata wciąż się rozrasta i wzbogaca o nowe technologie. Szczególnie intensywne działania rozpoczęły się w ostatnich 3 latach, w czasie których znacznie rozrosła się infrastruktura zarówno o nowe hale produkcyjne jak i nowoczesne biurowce. Wyposażenie hal zaskakuje imponującym poziomem robotyzacji oraz automatyzacji. Uruchomiona została nowoczesna lakiernia proszkowa, powstają wciąż także nowe linie produkcyjne. Firma Thule Sp. z o.o. oferuje ogromne możliwości zatrudnienia w różnorodnych obszarach, dając pracownikom możliwości ciągłego rozwoju. Wszystkie podejmowane działania, inwestycje oraz procesy odbywają się z dbałością o środowisko, co dla firmy jak i dla nas jako instytucji, gdzie ekologia stanowi jeden ze standardów w obecnej edukacji, jest bardzo ważnym aspektem.

Patronat jednej z największych w naszym regionie firm, znanej na całym świecie  niesie ze sobą ogromne korzyści dla naszych uczniów, co podkreśla również Sylwia Brączkowska, stwierdzając, że „Uczniowie zyskują możliwość podniesienia swoich kwalifikacji zawodowych, zdobycia dodatkowej wiedzy i sprawdzenia swoich umiejętności i pomysłów w praktyce, co bardzo pozytywnie wpłynie na ich szanse na rynku pracy. Zyska również firma: będzie mogła skorzystać z energii i kreatywności podopiecznych, którzy być może w przyszłości zostaną jej pracownikami.”

Nic więc dziwnego, że uczniowie klas pierwszych, którzy  spotkali się na terenie firmy z jej kadrą kierowniczą, byli bardzo podekscytowani. Podczas wizyty nowych podopiecznych oprowadzono po terenie zakładu, by mogli zapoznać się ze specyfiką działania poszczególnych działów. Była to też okazja do wzajemnego poznania się, wymiany poglądów i zadawania pytań. Wszystko przebiegało w bardzo swobodnej i przyjaznej atmosferze, a  pierwszoklasiści wrócili zachwyceni i pełni wielkich nadziei na przyszłość.

Jak już wspomniano, powyższe działania jak i inicjowanie i organizacja wielu projektów krajowych i europejskich, prowadzone są w Zespole Szkół z inicjatywy  Sylwii Brączkowskiej od lat. Dzięki temu,  szkoła stała się bardziej otwarta na współczesne wyzwania rynku pracy, co wyróżnia ją spośród szarego systemu edukacji i daje lepsze szanse na przyszłość okolicznej młodzieży w znalezieniu sobie dobrej pracy w Polsce jak i za granicą. „Jako nowoczesna szkoła, nie skupiamy się wyłącznie na realizacji podstawy programowej, lecz przede wszystkim dostosowujemy się do potrzeb ludzi i współczesnego rynku pracy jak potrafimy najlepiej” – co podkreśla wicedyrektor szkoły.