#Beactive oraz przywitanie klas pierwszych !

Europejski Tydzień Sportu w Zespole Szkół w tym roku został połączony z imprezą dla klas pierwszych, na którą czekali z niecierpliwością. Jest to dzień oficjalnego przyjęcia pierwszaków w szeregi społeczności uczniowskiej Zespołu Szkół im. Powstańców Wielkopolskich 1918-1919 w Krzyżu Wielkopolskim.

Za przygotowanie odpowiedzialna była klasa 2SPE, która opracowała specjalny chrzest bojowy dla uczniów klas pierwszych. Drugoklasiści stanęli na wysokości zadania i pomogli młodszym kolegom pokazać to, iż zasługują na miano uczniów naszej szkoły. Przedstawiciele klas pierwszych z zaangażowaniem i poświęceniem zaprezentowali swoje stroje klasowe, a uwierzcie, że sprawa nie była łatwa. W tym roku na imprezie tematem przewodnim były 4 bajki, do których trzeba było przygotować strój, choreografię oraz odpowiednio to zaprezentować przed jury. Klasa 1AP wylosowała bajkę „Shrek”, klasa 1BG – „Teletubisie”, klasa 1FG – „Smerfy” oraz 1FP – „Świnkę Peppę”.

Kolejnymi konkurencjami były magnetyczny taniec na gazecie, klasowe karaoke oraz test wiedzy o naszej szkole. Największe jednak emocje i furorę sprawiła konkurencja, która stała się tradycją w naszej szkole, czyli umiejętność picia mleka ze spodka. Tym razem były dodatkowe utrudnienia w postaci deserku z bitej śmietany. W wielkich bojach i przy dobrej zabawie dotarliśmy do końca imprezy. Przyszedł czas na podsumowanie wyników. Całość wygrała klasa 1FP, która otrzymała jako nagrodę główną voucher na „dziki dzień” od klasy 2SPE. Jako wygrani poniosą też trud przygotowania tej zacnej imprezy w przyszłym roku. Były też nagrody indywidualne dla zwycięzców konkurencji sportowych w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu. Wszyscy uczniowie musieli zmierzyć się z 4 konkurencjami przygotowanymi przez nauczycieli wychowania fizycznego: rzut beretem, przenoszenie manekina 20 kg i 15 kg na czas, rzuty osobiste do kosza i rzuty metalowymi obręczami do celu. Jury nagrodziło także uczniów za najlepszy kostium.

Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę!