Analiza SMED w ramach patronatu Thule

W dniu 28.03.2018 uczniowie klasy 2te Technikum mechanicznego i elektrycznego zapoznali się z podstawami metodologii szczupłego wytwarzania LEAN Management oraz jednym z narzędzi do redukcji czasu przezbrojeń zwanym SMED. Był to pierwszy krok dla klasy patronackiej w poznaniu podstaw przeprowadzania wspomnianej analizy. Spotkanie polegało na zbudowaniu świadomości w jakich kategoriach należy myśleć przeprowadzając tego typu projekty w firmie produkcyjnej ale nie tylko – samo myślenie kategoriami LEAN może być bardzo przydatne w wielu aspektach życia codziennego. 
Zdobytą w ten sposób wiedzę uczniowie będą starali się wykorzystać podczas wizyt w siedzibie Thule Group, gdzie podzieleni na 4 zespoły przeprowadzą własną analizę SMED. Ich głównym celem będzie próba usprawnienia procesu przezbrojeń na 4 obszarach: cela zrobotyzowana, giętarnia, spawalnia oraz prasy.